Władza szasta pieniędzmi Polaków! 400 tysięcy złotych pójdzie na 17 zdjęć statku!

Miało to być rozsławienie Polski na świecie i radosne obchodzenie 100-lecia niepodległości naszego kraju. Tymczasem zanosi się na kolejną aferę z marnotrawieniem pieniędzy podatników. Portal money.pl ujawnił właśnie, że państwowa instytucja za 17 zdjęć statku zapłaci prawie 400 tysięcy złotych.

   

Chodzi o fotografie i materiały wideo z Rejsu Niepodległości, a dokładnie o zdjęcia żaglowca „Dar Młodzieży”. Statek wyruszył 20 maja i cały rejs ma trwać 10 miesięcy, w czasie których w social mediach mają być publikowane krótkie filmy i zdjęcia.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Akademia Morska w Gdyni zorganizowała podejrzanie wyglądający przetarg na obsługę medialną rejsu „Daru Młodzieży”. Przeprowadzono go błyskawicznie, zaledwie dwa tygodnie przed rozpoczęciem rejsu. Sytuacja ponadto o tyle budzi wątpliwości, że jak poinformował portal money.pl, w przetargu brała udział tylko jedna firma – Tosem Studio Piotra Lewandowskiego, która zażyczyła sobie aż 383 tys. 665 zł brutto za wykonanie 17 zdjęć lub filmików.

   

Portal money.pl zapytał Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Akademię Morską o okoliczności tego skandalu finansowego, ale nie doczekał się odpowiedzi. Na razie więc nie wiadomo, dlaczego podatnicy mają zapłacić ponad 22,5 tysiąca złotych za jedno zdjęcie „Daru Młodzieży”.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News