Toaleta
fot. pxhere.com

Higiena toalety jest bardzo ważna. To właśnie tutaj gromadzą się niebezpieczne dla naszego zdrowia zarazki. Z tego też powodu, toaleta powinna być regularnie i dokładnie sprzątana. Ważne jest dokładne wyczyszczenie zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych elementów. Jak zrobić to szybko, a zarazem skutecznie?

Cytrusy pomogą nam w sprzątaniu łazienki

Okazuje się, że produktami, które mogą nam pomóc w skutecznym czyszczeniu toalety są cytrusy. Dzięki substancjom jakie zawierają, świetnie radzą sobie ze zwalczanie bakterii, a także dezynfekują powierzchnie, na których zostały użyte. Co więcej, dzięki soku z cytrusów z powodzeniem usuniemy także  zacieki i osady.

Aby przygotować skuteczną mieszankę do czyszczenia toalet wystarczą nam cztery owoce cytrusowe. Na początku wyciskamy sok, który możemy użyć w kuchni. Do przygotowania środka do mycia toalet będziemy bowiem potrzebować tylko skórek po owocach.

Skuteczny płyn do toalet

Skórki dokładnie kroimy na małe kawałki, następnie umieszczamy w blenderze i dodajemy odrobinę wody. Miksujemy po raz pierwszy, a następnie znów dolewamy wodę, do objętości 600 mililitrów. Teraz blendujemy po raz drugi, a następnie odstawiamy mieszankę na kilka minut.

Po około kwadransie całość odcedzamy przez sitko, a płyn wlewamy do pojemnika ze spryskiwaczem i dokładnie spryskujemy toaletę. Ważne, aby płyn pozostawić w muszli na całą noc. Rano dokładnie myjemy muszlę szczotką i gotowe. Nasza toaleta lśni jak nowa.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!