Włosi brutalnie pobili polską barmankę! Powodem była narodowość!

Brutalnego pobicia barmanki z Polski dopuścili się klienci baru – kobieta i dwóch mężczyzn. Zarzuty jakie im postawiono to napaść na tle nienawiści narodowościowej. Włoska prokuratura właśnie zakończyła w tej sprawie śledztwo. Zasądzono im areszt domowy.

   

Skandaliczne zachowanie miało miejsce we wrześniu w Teano – miejscowość w regionie Kampania we Włoszech. Właśnie tam w jednym z lokali zatrudniona była barmanka z polski. Do jej obowiązków należało prosić gości palących o przechodzenie do miejsca do tego wyznaczonego. Tak też było w tym przypadku. Poprosiła 35-latkę i dwóch mężczyzn w wieku 37 oraz 56 lat o przejście do sali dla palaczy.

Niestety klienci nie zamierzali wcale tego zrobić i zaczęli się awanturować. Inne osoby obecne przy zdarzeniu relacjonowały, że zaczęto obrażać Polkę właśnie w kontekście jej pochodzenia.

   

– Przyjeżdżasz rozkazywać nam Włochom? Wracaj do Polski – mówili do barmanki. Następnie pracownicę lokalu brutalnie pobili i musiała być przetransportowana do szpitala. Zajście zostało nagrane przez kamery monitoringu.

Lokalna policja aresztowała agresorów. Prokuratura w Santa Maria Capua Vetere prowadziła śledztwo, które zakończono 17 grudnia. Ostatecznie napastnikom zasądzono areszt domowy. Zarzuty to napaść na tle nienawiści narodowościowej.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News