Włosi zamykają nielegalne meczety! Dmuchają na zimne po zamachach terrorystycznych w Europie!

Włoskie ministerstwo spraw wewnętrznych zapowiedziało, że będzie zamykać tzw. garażowe meczety, czyli miejsca kultu islamskiego utworzone bez wymaganej zgody władz.

   

Zamknięty dziś meczet ma powierzchnię 500 metrów kwadratowych i znajduje się w podziemnym garażu na przedmieściach Rzymu. Rząd włoski szacuje, że w całym kraju poza czterema oficjalnymi i legalnie funkcjonującymi meczetami działa aż 800 nielegalnych świątyń muzułmańskich.

Oficjalnym powodem dzisiejszego zamknięcia meczetu w dzielnicy Torpignattara była według straży miejskiej samowola budowlana, naruszenie przepisów bezpieczeństwa oraz złamanie prawa administracyjnego.

   

Jednak według komentatorów władze włoskie, podejmując decyzję o likwidacji meczetów garażowych, chcą w ten sposób ograniczyć wpływy tzw. Państwa Islamskiego, w tym konwersję na radykalny islam zarówno członków społeczności muzułmańskiej, jak również obywateli Włoch.

Jeszcze kilka lat temu władze samorządowe zezwalały na budowę meczetów mimo ostrzeżeń o zagrożeniu fanatyzmem religijnym i terroryzmem. Dziennik „Corriere della Sera” ironizował nawet, że bardzo dziwnym krajem są Włochy, w których nowy meczet powstaje co cztery dni, a państwowe instytucje zezwalają na stały wzrost ich liczby, nie zważając na narastające niebezpieczeństwo terroryzmu religijnego.

   

Po tym, gdy przez lata okazywało się, że w tych placówkach znajdują się często siatki fundamentalistów planujących zamachy, władze wzięły pod lupę aktywność stowarzyszeń muzułmańskich powołujących do życia nowe miejsca kultu religijnego.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News