REKLAMA

słuchawka prysznicowa w woreczku foliowym
fot. screen Youtube / Empfehlungsfuchs

Porządek powinien być w każdym pomieszczeniu. Czysta kuchnia, sypialnia, pokoje to nie wszystko. Łazienka wymaga naszej szczególnej uwagi. Niestety bywa trudna w utrzymaniu, ponieważ armatura często zarasta kamieniem, a dodatkowy problem sprawiają nieestetyczne zabrudzenia na brodziku, zlewie czy muszli klozetowej. Każdy, kto próbował czyścić te elementy, dobrze wie, że jest to żmudne i czasochłonne. Dlatego domowe prace porządkowe warto sobie ułatwiać. Wypróbuj 1 patent, a słuchawka prysznicowa będzie jak nowa.

REKLAMA

Pozbądź się kamienia ze słuchawki prysznicowej w prosty sposób

Sukcesywnie gromadzący się twardy osad na armaturze uniemożliwia bezproblemowe używanie słuchawki prysznicowej, blokując przepływ wody. Kamień najzwyczajniej w świecie tamuje szczeliny, które przestają odpowiednio pracować. Jeśli chcesz rozwiązać przykry epizod, powinieneś zacząć działać jak najszybciej. I wcale nie musisz obawiać się długotrwałej i wyczerpującej pracy ani wymieniać dyszy na nową. Akcja reanimacja przebiegnie w sposób prostszy i szybszy, a kupowanie nowej słuchawki wcale nie będzie konieczne. Wystarczy sięgnąć po rzeczy, które prawie zawsze są pod ręką, więc obejdzie się nawet bez wizyty w sklepie.

Jak odnowić słuchawkę prysznicową samodzielnie?

Produkt, który pomoże ci odświeżyć słuchawkę to ocet. Wyczyści, odkamieni i odkazi problematyczne obszary. W pierwszej kolejności odkręć słuchawkę prysznica, a potem ulokuj ją w worku, w którym znajduje się ocet. Odłóż wszystko na całą noc. Kwas dogłębnie rozbije złogi obecne na dyszy, tym samym wyczyści się ona samoczynnie. Kolejny sposób jest jeszcze łatwiejszy, bo nie musisz nawet demontować słuchawki. Po prostu zawieś na niej woreczek foliowy wypełniony octem i gotowe. Preparat skutecznie rozgromi twardy osad, gdy ty będziesz sobie smacznie spać. Rano nie uwierzysz własnym oczom – po kamieniu na armaturze nie będzie śladu.

REKLAMA

Wypłucz dyszę pod ciepłą bieżącą wodą, aby usunąć pozostałości kamienia. O ile słuchawka prysznicowa wymaga naprawdę solidnego czyszczenia, to prawdopodobnie powyższy trik będziesz musiał wykonać co najmniej 2 razy. Z tej racji wato ocenić, jak przepływa woda z dysz. Jeśli swobodnie, to znaczy, że kwas starannie rozprawił się ze wszystkimi złogami i dodatkowy zabieg nie jest obowiązkowy.

Czytaj też: Zabierz proszek do pieczenia pod prysznic. Efekt zaskoczy wszystkich

REKLAMA

REKLAMA