REKLAMA

Lodówka
fot. pxhere.com

W lodówce niezwykle szybko mieszają się intensywne zapachy. Problem nasila się wtedy, kiedy nie mamy możliwości przechowywania niektórych produktów w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Mieszanina woni mięsa, ciasta i sałatki nie jest zbyt przyjemna. Jednak szybko i tanio można temu zaradzić.

REKLAMA

Nieprzyjemny zapach zniknie w mgnieniu oka

Z pomocą przychodzą nam fusy po kawie. Dzięki swoim właściwościom, fusy świetnie neutralizują zapachy i sprawiają, że nieprzyjemna woń nie dociera do naszych nozdrzy. Aby z powodzeniem wykorzystać je w lodówce wystarczy, że niewielką ilość fusów wsypiemy do otwartego pojemnika i umieścimy na jednej z półek. Już po kilkunastu minutach poczujemy zdecydowaną różnicę, a lodówkowe zapachy nie będą się ze sobą mieszać.

Wypróbuj ten sposób także w innym celu

Tą właściwość fusów po kawie możemy wykorzystać także w celu zniwelowania innych, nieprzyjemnych zapachów. Dzięki nim możemy pozbyć się uporczywej woni wewnątrz naszych butów. Dobrze wysuszone fusy po kawie rozsypujemy wewnątrz obuwia i zostawiamy tak na noc. Rano dokładnie oczyszczamy buty z kawowych resztek i gotowe. Po nieprzyjemnym zapachu nie ma śladu .

REKLAMA

REKLAMA