Znany dziennikarz muzyczny Wojciech Mann poinformował w środę, że odchodzi z radiowej Trójki, z którą związany był od 55 lat.  – Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie – stwierdził Mann w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Mann zaprotestował w ten sposób przeciwko zwolnieniu z pracy w trybie natychmiastowym redaktor Anny Gacek, z którą prowadził topowy program „W tonacji Trójki”.

Decyzję w sprawie Gacek podjęła dyrektor Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, która na stanowisko została powołana w styczniu 2020 roku przez Radę Mediów Narodowych. Za jej kandydaturą głosowali przedstawiciele PiS: Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Krzysztof Czabański.

Zwolnienie Gacek z oburzeniem przyjęło nie tylko przez środowisko dziennikarskie, ale również słuchacze Trójki i internauci. „Szacunek, Panie Wojtku. Działania mediów publicznych to dziś zło w czystej postaci. To propaganda, której skala poraziła nas wszystkich. Dziękuję”, napisał na Twitterze dziennikarz Onetu Janusz Schwertner..

W czasie swojej pracy dziennikarskiej w Trójce Mann prowadził sztandarowe pozycje tej stacji, w tym „Muzyczna poczta UKF”, „Mój magnetofon”, „Zapraszamy do Trójki”, „Manniak po ciemku” czy „Piosenki bez granic”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!