– Sprawa zatrzymania przez CBA byłego rzecznika MON Bartłomieja M. jest bardzo poważna, bo przez dwa lata był on drugą najważniejszą osobą w MON – powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł PO Cezary Tomczyk. Posłanka PO Izabela Leszczyna zatrzymanie sześciu osób przez CBA, w tym bliskiego współpracownika Antoniego Macierewicza, nazwała z kolei efektem „wojny gangów w rodzinie PiS”.

Poseł Cezary Tomczyk podkreślił, że dzisiaj „należy postawić polityczną tezę, że ten rząd jest najbardziej skorumpowanym rządem od 1989 roku”. – Sprawy dotyczące KNF, pana Glapińskiego, teraz pana Bartłomieja M. pokazują jasno, że ta ekipa, jeżeli chodzi o swoją uczciwość, po prostu zbankrutowała – ocenił parlamentarzysta. – Jeżeli chodzi o pana Bartłomieja M. sprawa jest bardzo poważna – dotyczy człowieka, który przez dwa lata był pod parasolem ochronnym, który przez dwa lata był drugą najważniejszą osobą w Ministerstwie Obrony Narodowej, który przez dwa lata mógł robić w MON właściwie wszystko – dodał.

Jak zaznaczył Tomczyk, „parasol ochronny” nad Bartłomiejem M. był roztoczony nie tylko przez Antoniego Macierewicza, ale przez cały rząd PiS. – To dzisiaj rząd PiS-u i osobiście Jarosław Kaczyński bierze odpowiedzialność za to, co zrobił pan Bartłomiej M. – stwierdził poseł PO.

Cezary Tomczyk przypomniał, że w sprawie Bartłomieja M. jego klub parlamentarny złożył 10 zawiadomień do prokuratury. – Żądamy wznowienia wszystkich śledztw. Śledztw dotyczących dostępu do informacji niejawnych, dotyczących wysadzenia w powietrze przetargu na śmigłowce wielozadaniowe, śledztwa dotyczącego nocnego wejścia do centrum kontrwywiadu NATO i wielu innych – oświadczył.

Sprawę poniedziałkowych zatrzymań przez CBA skomentował także Grzegorz Schetyna. „O Misiewiczu mówiliśmy już trzy lata temu. Teraz CBA zatrzymuje nie tylko jego, ale również byłego posła PiS. W KGHM afera związana z ustawianiem przetargów. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące tej władzy?”, napisał na Twitterze szef PO.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę