fot. Facebook / Adam Szczepkowski – Wójt Gminy Grunwald

Na Facebooku Olsztyńskiego Marszu Równości opublikowano wpis, który stanowczo sprzeciwia się działaniom Adama Szczepkowskiego – wójta gminy Grunwald. W piśmie do Premiera Polski wójt zawiadomił między innymi o tym, że przewodnicząca rady gminy i radna gminy są matkami lesbijek.

– Zostaliśmy poinformowani o sytuacji, w której Adam Szczepkowski – wójt gminy Grunwald – w piśmie do Premiera Polski informuje między innymi o tym, że Ewa Bawolska – przewodnicząca rady gminy – i Małgorzata Kamińska – radna gminy – mają córki lesbijki. Informacja ta została zamieszczona w kontekście sugerowanego braku kompetencji w obejmowanych przez nie stanowiskach – czytamy na Facebooku OMR.

– Wykorzystywanie orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, szczególnie dzieci, do uzyskania własnych politycznych korzyści, jest godne potępienia. Tylko w ubiegłym tygodniu Krystyna Pawłowicz upubliczniła informację o 10-letniej dziewczynce w celu zaatakowania jej rodziców i szkoły, w której nauczyciele zwracają się do niej wybranym przez nią imieniem oraz dotarła do nas informacja o popełnieniu samobójstwa przez nastoletnią osobę LGBT+ Nigdy nie powinno dojść do sytuacji, w której orientacja seksualna i tożsamość płciowa jest wykorzystywana do oczerniania kogokolwiek, w tym rodziców osób LGBT+, o czym szczególnie wypowiedzieć mogą się My, rodzice. – pisze dalej Olsztyński Marsz Równości.

– W piśmie wójta, które każdy może pozyskać drogą informacji publicznej, informuje on, że przewodnicząca rady gminy Grunwald leczy się psychiatrycznie, co również wykorzystuje do jej stygmatyzacji. Takim działaniom również się sprzeciwiamy – dowiadujemy się na fanpage OMR.

Zostaliśmy poinformowani o sytuacji, w której Adam Szczepkowski – wójt gminy Grunwald – w piśmie do Premiera Polski…

Opublikowany przez Olsztyński Marsz Równości Niedziela, 18 kwietnia 2021


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę