Woś apeluje do Tuska o ujawnienie dowodów. „Jeśli nie, okaże się Pan lamusem”

Michał Woś
Fot. Michał Woś Facebook

Były wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS Michał Woś zaapelował do Donalda Tuska, aby ujawnił dowody świadczące o nielegalnym wykorzystywaniu systemu Pegasus. Dodał, że jeśli tego nie zrobi, to „będzie zwykłym oszustem i lamusem”.

REKLAMA

W trakcie wtorkowego posiedzenia Rady Gabinetowej premier ogłosił, że posiada dokument potwierdzający zakup i korzystanie „w sposób legalny i nielegalny” z izraelskiego oprogramowania szpiegowskiego Pegasus.

Woś grzmi na Twitterze w kierunku Tuska

– Panie Donaldzie Tusk, mówił Pan prezydentowi Andrzejowi Dudzie o legalnych i nielegalnych podsłuchach Pegasusem. Jak już rządzicie, to w końcu potwierdza Pan, że sprzęt do kontroli operacyjnej jest legalny – odniósł się do całej sprawy były wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

REKLAMA

– Szokujące są informacje o nielegalnych podsłuchach. Jako nadzorujący służby niech Pan natychmiast ujawni Polakom DOWODY na stosowanie kontroli operacyjnej bez zgody sądu. Jako obywatele mamy prawo o tym wiedzieć i domagać się pociągnięcia winnych do odpowiedzialności. Jeśli nie przedstawi Pan dowodów, okaże się – jak zwykle – że jest Pan zwykłym oszustem i lamusem – dodał na Twitterze.

Cała sprawa ma swoje źródło również w decyzji wrocławskiego sądu apelacyjnego, który uznał, że stosowanie systemu Pegasus jest niezgodne z prawem. Podniósł kwestię tego, że inwigilacja nie może być bezterminowa, a takie możliwości daje właśnie izraelskie oprogramowanie.

Udostępnij: