WOŚP ogłasza zebraną kwotę. To jednak nie koniec!

Tuż po zakończeniu 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazało się, że stan konta fundacji na dzień 13 stycznia wynosił 92 miliony złotych. To jednak nie koniec – ostateczny wynik zliczania poznamy 8 marca.

   

Pierwotnie wyliczona pierwsza część całościowej kwoty wynosi dokładnie 92 143 798 złotych. Fundacja opublikowała specjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że wszystkie środki znalazły się już na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i stało się to o pięć dni wcześniej, niż to miało miejsce w ubiegłym roku. Wiadomo także, że kwota w wysokości ponad 90 milionów złotych w styczniu to nowy rekord.

Warto wspomnieć, z czego składa się wyżej wspomniana kwota. Za jej wysokość odpowiadają szacunki sztabów, pieniądze zebrane za pośrednictwem zbiórek elektronicznych w dniu zakończenia finału, a ponadto wliczane są również darowizny ze strony wszystkich partnerów.

   

Ponad 92 miliony euro to nie koniec, jeśli chodzi o całkowity bilans ostatniej edycji. W sieci cały czas aktywne są przeróżne licytacje, z których środki rzecz jasna zostaną przekazane na WOŚP. Dodatkowo do końca stycznia można dokonywać dobrowolnych wpłat za pośrednictwem strony wpłacam.wosp.org.pl. Ostateczny wynik poznamy 8 marca.

W tym roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone na kolejne szczytne cele. W planach jest zakup specjalistycznego sprzętu do wyposażenia szpitali dziecięcych, takiego jak rezonanse, tomografy, aparaty RTG, ultrasonografy, echokardiografy czy endoskopy.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News