Tuż po zakończeniu 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazało się, że stan konta fundacji na dzień 13 stycznia wynosił 92 miliony złotych. To jednak nie koniec – ostateczny wynik zliczania poznamy 8 marca.

Pierwotnie wyliczona pierwsza część całościowej kwoty wynosi dokładnie 92 143 798 złotych. Fundacja opublikowała specjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że wszystkie środki znalazły się już na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i stało się to o pięć dni wcześniej, niż to miało miejsce w ubiegłym roku. Wiadomo także, że kwota w wysokości ponad 90 milionów złotych w styczniu to nowy rekord.

Warto wspomnieć, z czego składa się wyżej wspomniana kwota. Za jej wysokość odpowiadają szacunki sztabów, pieniądze zebrane za pośrednictwem zbiórek elektronicznych w dniu zakończenia finału, a ponadto wliczane są również darowizny ze strony wszystkich partnerów.

Ponad 92 miliony euro to nie koniec, jeśli chodzi o całkowity bilans ostatniej edycji. W sieci cały czas aktywne są przeróżne licytacje, z których środki rzecz jasna zostaną przekazane na WOŚP. Dodatkowo do końca stycznia można dokonywać dobrowolnych wpłat za pośrednictwem strony wpłacam.wosp.org.pl. Ostateczny wynik poznamy 8 marca.

W tym roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone na kolejne szczytne cele. W planach jest zakup specjalistycznego sprzętu do wyposażenia szpitali dziecięcych, takiego jak rezonanse, tomografy, aparaty RTG, ultrasonografy, echokardiografy czy endoskopy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę