26. Finał WOŚP wystartuje 14 stycznia 2018, a w Wiadomościach telewizji publicznej ani słowa o zbliżającej się, legendarnej już imprezie. Wymowne milczenie TVP w tym temacie nie umknęło uwadze Jerzego Owsiaka. To zrodziło bunt prezesa WOŚP, w konsekwencji czego umieścił długi wpis-skargę na swoim profilu FB.

Jerzy Owsiak nawiązując do nałożenia kary na TVN24 oświadczył: – W związku z ukaraniem Spółki TVN SA za sposób relacjonowania w programie TVN 24 wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w dniach 16 – 18 grudnia 2016 r. a przez to naruszenie „artykułu 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”, niniejszym wnoszę skargę na działania Telewizji Polskiej S.A., która w 2017 roku nie podała żadnych informacji na temat już nie tylko ogólnopolskiego, ale ogólnoświatowego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Owsiak nie potrafi pojąć postawy osób decyzyjnych w TVP, które bojkotują wszelkie jego działania, nawet te, które mają z założenia pomagać najsłabszym i najbardziej bezbronnym obywatelom naszego kraju.

W swojej „Skardze” wspomina dobre czasy współpracy telewizji publicznej z Orkiestrą: – Fundacja WOŚP rozpoczęła swoją działalność 26 lat temu, sztab główny pierwszego Finału WOŚP mieścił się przy ul. Jana Pawła Woronicza, gdzie była i jest siedziba Telewizji Polskiej. Telewizja Polska wraz ze mną, Jerzym Owsiakiem, oraz Walterem Chełstowskim wspólnie rozpoczęła emisję Finałów WOŚP i robiła to nieprzerwanie przez 24 lata. To sprawiło, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za blisko 825 milionów złotych kupiła prawie 45 tys. urządzeń medycznych, które pracują w niemal wszystkich polskich szpitalach. Te zakupy uratowały życie i zdrowie setek tysięcy Polaków. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest dzisiaj dobrem narodowym, co potwierdzają liczne badania opinii Polaków.

Owsiak przypomniał tez kuriozalną sytuację z zeszłego roku, gdy TVP emitując program na temat WOŚP, wymazała serduszko z kurtki jednego z rozmówców. Owsiak nazwał to czynem absolutnie niezrozumiałym i dyskredytującym ćwierć wieku niezwykłych działań społecznych.

Twórca WOŚP wypomniał TVP, że w ciągu tego roku Wiadomości ani razu nie poinformowały widzów o efektach zbiórki, mimo że Jacek Kurski w liście do Fundacji obiecał, iż TVP nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach.

Obszerny wpis poruszający jeszcze wiele wątków dotyczących postawy TVP wobec Orkiestry zakończył słowami: – Rozpatrując moją skargę proszę wziąć pod uwagę obowiązek równego traktowanie wszelkich nadawców przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Jednocześnie wnoszę o niezwłoczne poinformowanie o sposobie załatwienia mojej skargi i wniosku o podjęcie stosowanych działań wobec Telewizji Polskiej S.A.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę