Wniosek o wotum nieufności dla Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry złożyli posłowie PO-KO. Zarzucają mu między innymi niedopełnianie obowiązków oraz przekraczanie uprawnień ws. afer SKOK oraz KNF.

– 20 lutego w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Zbigniewa Ziobry.Wniosek bez szans – nie poprzemy go. – napisała Beata Mazurek na swoim twitterze.

Politycy KO twierdzą, że Ziobro, obejmując stanowisko ministra sprawiedliwości, osłabia pozycję resortu, a w efekcie obniża praworządność oraz poczucie bezpieczeństwa obywateli.

We wniosku politycy zarzucają mu także wykorzystywanie stanowiska do walki politycznej. Posłowie PO-KO uważają również, że działania Ziobry zmierzają do zakwestionowania członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

–Zbigniew Ziobro swoim działaniem pokazał, że rozwój i bezpieczeństwo Polski, gwarantowane przez członkostwo w UE, nie są dla niego najwyższymi wartościami. Jak bowiem inaczej można ocenić wniosek Zbigniewa Ziobro, złożony w dniu 23 sierpnia 2018 r. do Trybunału Konstytucyjnego, rozszerzony pismem z dnia 4 października 2018 r., podważający konstytucyjność art. 267 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, który to przepis jest jednym z fundamentów działalności orzeczniczej Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – stwierdzają wnioskodawcy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę