Fot. Facebook.com/radeksikorski

Radosław Sikorski otrzymał e-mail z groźbą śmierci. Anonim zapowiada, że zamorduje także weterankę powstania warszawskiego Wandę Traczyk-Stawską. „Ją też zabiję przed 11 listopada”, czytamy w liście. Europoseł zgłosił sprawę na policję.

„Najpierw zwracają się do mnie per Herr, potem nagonkę robi @TVP_Info a następnie mam kolejny anonim od ich zwolenników. Informuję @pisorgpl, @KurskiPL i @BeataKempa_MEP, że jeśli któryś z tych świrów przejdzie od słów do czynów to moja rodzina uzna was za współodpowiedzialnych. Zgłosiłem na Polska Policja”, pisze Radosław Sikorski na Twitterze.

Sikorski zbierał we Wszystkich Świętych pieniądze na odnowienie nagrobków na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy.

„Ty szwabska k… Jakim prawem pojawiasz się na cmentarzu polskich Bohaterów i bezcześcisz go?”, napisano w e-mailu w odniesieniu do kwestowania przez polityka 1 listopada.

W tym samym anonimie pojawiają się groźby śmierci wobec Sikorskiego. Autor e-maila nawiązuje do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

„Wpakuję ci nóż desantowy w brzuch, jak Stefan W… temu s……… Adamowiczowi”, grozi anonim.

E-maile o podobnej treści, również zawierające groźby karalne i pisane wulgarnym językiem, otrzymali także poseł KO Paweł Kowal i posłanka KO Katarzyna Lubnauer.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę