Wrzuć kulkę do kopca. Kret ekspresowo zwinie się z ogrodu

kret w ogrodzie
fot. screen Youtube / Haus und Garten Profi

Wiosną krety zaczynają panoszyć się w naszym ogrodzie, a my szukamy skutecznych metod na pozbycie się intruzów. To oczywiste – kret może nabroić na działce i zniszczyć nasze uprawy i murawę. Ale nie znosi pewnej rzeczy, więc możesz ją zgnieść w kulkę i wsunąć do kretowiska. Lokator szybko wyniesie się z twojego podwórka, a ty w końcu odetchniesz.

REKLAMA

Wrzuć 1 kulkę do kopca. Wykurzysz kreta ze swojego ogrodu

Kret w ogrodzie to nic dobrego: rujnuje trawnik, a żerując pod roślinami, niszczy ich system korzeniowy. W rezultacie uprawy i kwiaty słabną w oczach. To skłania właścicieli terenu do pozbycia się gryzonia w sposób humanitarny. Krety są w Polsce pod ochroną, więc zabijanie ich nie wchodzi w grę.

Dobrym pomysłem jest wypędzenie osobnika z ogrodu przy pomocy aromatów, których nie toleruje. Gryzoń nie lubi woni sierści i włosów, więc jeśli chcesz go wypędzić ze swojego podwórka, zbierz trochę włosów ze szczotki, stwórz z nich kulkę i wrzuć do kopca. Podobnie możesz zrobić z sierścią swojego psa. Szkodnik opuści twój ogród w okamgnieniu.

REKLAMA

Kret w ogrodzie – jak się go pozbyć?

Poza wyżej wymienioną metodą gryzonia można okiełznać przy pomocy specjalnych pułapek tunelowych lub żywołapek. Te pierwsze to małe tunele, które rozlokowuje się w glebie. Kolejną niezawodną metodą na usunięcie szkodnika z działki jest wykorzystanie związków zapachowych. Niektóre z nich doprowadzają intruza do furii. Dlatego do tuneli warto włożyć cytrynę i czosnek (zmiażdżoną główkę) albo wlać maślankę. Można także wbić w podłoże długą tyczkę i zamontować na niej metalową puszkę – wskutek podmuchu wiatru opakowanie zacznie hałasować, a przestraszony kret natychmiast ucieknie.

Czytaj też: Weź 1 przyprawę i zrób oprysk do ogrodu. Nornice zwieją i już nie wrócą

REKLAMA

Podziel się: