Wrzuć to do czajnika i zagotuj
YouTube screen | Adanna’s kitchen

Wrzuć to do czajnika i zagotuj, a efekty cię zaskoczą. Będzie czysty i bez kamienia jak nowy. Ten trik jest niezwykle skuteczny. Sprawdź i przekonaj się, że to działa. 

Czajnik elektryczny to sprzęt, który ma prawie każdy w swoim domu. Po jakimś czasie zbiera się na jego dnie kamień Jest on bardzo niekorzystny ponieważ powoduje większe zużycie energii poprzez dłuższe nagrzewanie wody. Powinniśmy czyścić i odkamieniać go regularnie, ale zdarza się, że nie mamy pod ręką tabletek służących do pozbycia się kamienia. Wtedy z pomocą przychodzi genialny trik, dzięki niemu kamień zniknie w mgnieniu oka, a w dodatku jest ekologiczny.

Wrzuć to do czajnika i zagotuj, a będzie błyszczeć jak nowy

Warto wiedzieć jak wyczyścić kamień z czajnika elektrycznego za pomocą ekologicznych składników. Chemikalia to mocne środki powierzchniowo-czynne o charakterystycznym zapachu, którego ciężko czasem wypłukać, by go nie czuć. Dlatego warto poznać świetny sposób z wykorzystaniem cytryny oraz sody oczyszczonej.

Do pustego czajnika wlej sok z dwóch cytryn, a potem pokrój je w plasterki i wrzuć do soku. Dodaj 2 łyżki sody oczyszczonej i odczekaj 10-20 minut. Po tym czasie zalej wodą i zagotuj, następnie pozostaw czajnik aż woda wystygnie i wtedy wylej oraz wyczyść gąbeczką. Przepłucz dokładnie i wytrzyj ściereczką.

Cytryna nada czajnikowi świeżego, pięknego zapachu i rozjaśni jego wnętrze. A w połączeniu z sodą to prawdziwa bomba na kamień. Nadaj nowy wygląd swoim sprzętom i skorzystaj z tego triku. Jeśli lubisz ekologiczne sposoby to sprawdź także jak wyczyścić piekarnik bez szorowania – pisaliśmy o tym tutaj.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!