Dziecko
Fot. Fundacja Schroniska Funny Pets w Czartkach Facebook

Wokół pewnych historii po prostu nie można przejść obojętnie. Bohaterem jednej z nich jest 10-letni Miłosz, który zdecydował się na wspaniały gest. Internauci byli zachwyceni tym, na co postanowił przeznaczyć pieniądze z pierwszej komunii.

Niepisaną tradycją przy okazji pierwszej komunii świętej jest wręczanie dzieciom niekiedy sporych sum pieniędzy. Zazwyczaj są one przeznaczane na zakup elektroniki czy gier, ale nie wszyscy decydują się na takie spożytkowanie otrzymanych środków.

10-letni Mikołaj wykazał się zupełnie innym gestem. – Poznajcie Miłosza. Za pieniądze ze swojej komunii postanowił zakupić karmę dla zwierzaków z Czartek – czytamy na facebookowym profilu Fundacji Schroniska Funny Pets w Czartkach.

Internauci byli zachwyceni pomysłem i decyzją 10-latka. „Brawo! Rzadko się zdarza w dzisiejszych czasach taka postawa młodych ludzi. Dobre wychowanie” – napisała jedna z internautek. – Wielki szacunek dla ciebie i twoich rodziców, jesteś wspaniały – oceniła inna.

Juliusz Pająk, zastępca kierownika schroniska w Czarkach (woj. łódzkie) nie pozostał obojętny i również pochwalił postępowanie chłopca. – Jesteśmy mu wdzięczni, bo wsparcie od takich ludzi motywuje nas do dalszej pracy – powiedział w rozmowie z tvn24.pl.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę