Wstrząsający raport o księżach-pedofilach. Ich liczebność budzi przerażenie!

ksiądz
fot. Unsplash

Specjalna komisja ds. pedofilii w kościele opublikowała wstrząsający raport, który ujawnił, ilu zboczeńców znalazło się w szeregach duchownych Kościoła Katolickiego. Dokumenty mówią nawet o tysiącach!

REKLAMA

Raport dotyczy zdemaskowanych księży-pedofili we francuskim Kościele. Autorzy podają, że tylko w tym kraju – na przestrzeni 70 lat – doliczono się 2900 do 3200 pedofili w sutannach. Wśród nich znaleźli się zarówno księża, jak i zakonnicy. Liczby pochodzą z części raportu, opracowanego przez CIASE – francuską komisję ds. nadużyć seksualnych w Kościele Katolickim.

Raport jest efektem 2,5-letniej, żmudnej pracy CIASE nad identyfikacją duchownych, którzy dopuścili się czynów pedofilskich. Jean-Marc Sauvé – szef komisji – w rozmowie z agencją AFP podsumował ostatnie lata pracy komisji oraz podał termin publikacji pełnego raportu – co ma nastąpić już we wtorek, 5 października.

REKLAMA

W przeciwieństwie do działań polskiego odpowiednika – Państwowej Komisji ds. Pedofilii – CIASE na poważnie zabrało się za wyznaczone im zadanie. Urzędnicy prześwietlili ponad 115 tysięcy zakonników i księży, którzy w ciągu ostatnich 70 lat dopuścili się tak haniebnych czynów.

W Polsce natomiast nadal cisza. Wygląda na to, że nasza komisja nie może się doszukać podobnych „elementów” w polskim Kościele. Wynagrodzenie za ich wątpliwej jakości pracę opłacają oczywiście podatnicy.

Co może być zaskakujące, nic podobnego nie ma miejsca we Francji. Tam komisję sfinansował… Kościół Katolicki wspólnie z organizacjami okołokościelnymi! Co więcej, szef komisji jest zagorzałym katolikiem. Takie zestawienie budziło obawy francuskiej opinii publicznej o to, czy aby na pewno rezultaty pracy CIASE nie będą stronnicze – nie będą faworyzować fundatorów raportu. Jak widać, da się!

REKLAMA