Rośliny doniczkowe
fot. pxhere.com

W ostatnim czasie w modzie są mieszkania obfitujące w kwiaty doniczkowe. Z tego też powodu, niezwykle często w sieci poszukiwane są porady na temat tego, jak odpowiednio zadbać o swoje kwiaty i zioła. Szczególnie popularny jest tutaj temat dotyczący sposobów zapobiegania inwazji szkodników oraz radzenia sobie z pleśnią.

Węgiel aktywny i jego właściwości

Okazuje się, że w walce z pleśnią oraz szkodnikami skutecznie może pomóc nam węgiel aktywny. Jest to niezwykle tani środek, który dostaniemy w każdej aptece. Również w sklepach ogrodniczych możemy zaopatrzyć się w węgiel aktywny sprzedawany w formie ziarenek lub granulek. Co więcej, także niektóre podłoża ogrodnicze wzbogacone są w węgiel aktywny.

Zbawienne właściwości tego związku opierają się przede wszystkim na zapobieganiu powstawania pleśni, usuwaniu toksyn i ciężkich metali. Węgiel zabezpieczy także korzenie przed gniciem. Węgiel aktywny świetnie poradzi sobie z ziemiórkami oraz nicieniami.

Pomoże w ukorzenianiu młodych roślin

Pokruszone tabletki węgla aktywnego mieszamy z ziemią, w której rosną nasze rośliny. Co więcej, świetnie sprawdzi się także podczas ukorzeniania roślin. Wystarczy, że dosypiemy go do podłoża dla sadzonek. Dzięki węglowi o wiele szybciej ukorzenią się w ziemi. Dodatkowo będą zabezpieczone przed groźnymi bakteriami.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę