REKLAMA

Taksówka
Fot. OMZRiK

Pewien Polak korzystał z usług taksówkarskich, a kierowcą był obywatel Ukrainy. Mężczyzna był niezwykle wulgarny i chamski, a nagranie z całego zdarzenia krąży już po sieci. Sprawą zajął się już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

REKLAMA

Wideo z bulwersującego zdarzenia zostało opublikowane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Twitterze. Widać na nim, że kierowca ukraińskiej narodowości został wulgarnie potraktowany przez polskiego klienta.

– Poszukujemy wszelkich informacji dotyczących tego agresywnego mężczyzny, który atakuje Ukraińca. Jeśli go rozpoznajesz pisz: [email protected] Gwarantujemy pełną anonimowość – przekazał OMZRiK.

REKLAMA

Nagranie pochodzi z 1 stycznia, a słyszane na nim słowa są mocno niecenzuralne. – Zrób filmik. Niech Ci Ruskie zniszczą tę j****ą Ukrainę, was swołocz j****ą (…). Sz***o j****a ukraińska – wrzeszczał i rzucał się Polak.

Następnie zostawił ofiarę w spokoju, ale po chwili powrócił, otworzył drzwi do taksówki i powiedział: w********aj stąd, no w********aj z Polski. Chciał też uderzyć kierowcę, ale ostatecznie został powstrzymany przez znajomych. Na wideo słychać jak ci zwracali się do niego „Tomek”.

REKLAMA

W komentarzach pojawiło się mnóstwo słów krytyki pod adresem agresywnego klienta taksówki. Grono internautów stanęło po stronie poszkodowanego ukraińskiego kierowcy.

REKLAMA