Stałym punktem wycieczki podróżujących do Zakopanego jest Morskie Oko. Ci, którzy na początku lipca tam się wybierają, muszą wziąć pod uwagę na trudności jakie mogą ich spotkać. W dniach od 6 do 8 lipca nie będzie możliwe dojście do Morskiego Oka w Tatrach. Popularny trakt będzie w tych dniach remontowany.

Początkowo planowany termin remontu drogi był na czerwiec. Wtedy jeszcze ruch turystyczny jest mniejszy. Ale podobnie jak w wielu innych branżach pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany. To oznacza, że utrudnienia nastąpią w okresie wakacji.

Remont będzie prowadzony na końcowym odcinku – od Włosienicy do Morskiego Oka. Rozpocznie się już w poniedziałek 29 czerwca. Natomiast prace na całym odcinku drogi, w zależności od pogody, potrwają do 10 lipca.

W pierwszym etapie będą prowadzone prace przygotowawcze i wtedy jeszcze szlak będzie otwarty dla turystów. Turyści mogą jednak spodziewać się utrudnień. W kolejnym etapie 6 – 8 lipca, rozpocznie się kładzenie nawierzchni asfaltowej, wtedy szlak zostanie zamknięty dla odwiedzających na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka.

Jak można w inny sposób dotrzeć do Morskiego Oka? Turyści będą mogli tam dotrzeć szlakiem zielonym, przejście szlakiem czerwonym nie będzie możliwe. Jak informuje PAP, władze parku zaapelowały, aby nie planować w tym terminie wycieczki na Rysy również od strony słowackiej na polską.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę