Wybierasz się do Zakopanego? Planowany jest remont drogi do Morskiego Oka!

Stałym punktem wycieczki podróżujących do Zakopanego jest Morskie Oko. Ci, którzy na początku lipca tam się wybierają, muszą wziąć pod uwagę na trudności jakie mogą ich spotkać. W dniach od 6 do 8 lipca nie będzie możliwe dojście do Morskiego Oka w Tatrach. Popularny trakt będzie w tych dniach remontowany.

   

Początkowo planowany termin remontu drogi był na czerwiec. Wtedy jeszcze ruch turystyczny jest mniejszy. Ale podobnie jak w wielu innych branżach pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany. To oznacza, że utrudnienia nastąpią w okresie wakacji.

Remont będzie prowadzony na końcowym odcinku – od Włosienicy do Morskiego Oka. Rozpocznie się już w poniedziałek 29 czerwca. Natomiast prace na całym odcinku drogi, w zależności od pogody, potrwają do 10 lipca.

   

W pierwszym etapie będą prowadzone prace przygotowawcze i wtedy jeszcze szlak będzie otwarty dla turystów. Turyści mogą jednak spodziewać się utrudnień. W kolejnym etapie 6 – 8 lipca, rozpocznie się kładzenie nawierzchni asfaltowej, wtedy szlak zostanie zamknięty dla odwiedzających na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka.

Jak można w inny sposób dotrzeć do Morskiego Oka? Turyści będą mogli tam dotrzeć szlakiem zielonym, przejście szlakiem czerwonym nie będzie możliwe. Jak informuje PAP, władze parku zaapelowały, aby nie planować w tym terminie wycieczki na Rysy również od strony słowackiej na polską.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News