Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że wyborcy Platformy Obywatelskiej nie chcą, by ich formacją kierował dalej Borys Budka, który na tym stanowisku zastąpił Grzegorza Schetynę.

Według ankietowanych najlepszym liderem partii byłby Rafał Trzaskowski, na którego wskazało 73 proc. wyborców PO. Drugie miejsce zajął w tym zestawieniu Budka z dorobkiem 9 proc. Zaledwie 3 proc. respondentów stwierdziło, że najlepszym rozwiązaniem dla największej partii opozycyjnej byłby powrót na stanowisko jej przewodniczącego Grzegorza Schetyny.

Opcja „żadna z wymienionych osób” została wybrana przez 15 proc. badanych, będących wyborcami PO.

Podobnie wyniki wyglądały wśród wszystkich badanych. Tutaj również obecny prezydent Warszawy uzyskał najlepszy wynik – 33 proc. Na drugim miejsce znalazł się Budka z 5 proc. głosów, zaś za Schetyną opowiedziało się 4 proc. uczestników sondażu. Aż 58 proc. z nich stwierdziło, że nie odpowiada im żadna z wymienionych w badaniu kandydatur.

Pracownia Social Changes przeprowadziła sondaż metodą CAWI w dniach 28–31 sierpnia 2020 roku, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1078 osób.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat