W dniu wczorajszym w sieci pojawiła się informacja o śmierci kandydata na senatora z okręgu podlaskiego, działacza Samoobrony, Andrzeja Chmielewskiego. Polityk odszedł w wieku 59 lat.

Według informacji dostępnych na stronie internetowej ZZR Samoobrona, Chmielewski zmarł w niedzielę rano. 59-latek planował startować w tegorocznych wyborach parlamentarnych do Senatu. Jego nazwisko znajdowało się na liście Komitetu Wyborczego Samoobrona w okręgu wyborczym numer 59, przypisanym województwu podlaskiemu.

Chmielewski miał wykształcenie prawnicze, zaś w swojej karierze pracował również jako samorządowiec, urzędnik i polityk. Przez długi okres swojego działania był związany z Samoobroną – pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Związku Zawodowego Rolnictwa, a także przewodniczył w strukturze tego ugrupowania w województwie podlaskim. Dwanaście lat temu został wybrany wicemarszałkiem województwa i jego kadencja trwała jeden rok.

Były już polityk przewodniczył także obywatelskiemu komitetowi, zwołanemu na rzecz budowy obwodnicy Augustowa. Przed dwoma laty wybrano go na wiceprzewodniczącego Samoobrony, zaś rok temu jego nazwisko znalazło się wśród kandydatów do sejmiku województwa z listy komitetu SLD Lewica Razem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę