Środowa „Rzeczpospolita” w publikacji poświęconej majowym wyborom prezydenckim przedstawiła informacje o zaangażowaniu PiS w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. Partia rządząca chce zrobić wszystko, by obecny prezydent wygrał już w pierwszej turze. „Najbliższe wybory prezydenckie to ostatni bój PiS o Polskę marzeń Jarosława Kaczyńskiego”, podkreśla dziennik.

Zgodnie z informacjami gazety Duda będzie mógł liczyć z PiS na ogromne wsparcie finansowe, personalne i merytoryczne, w tym na zmasowaną kampanię propagandową w telewizji publicznej. „Finansami i wsparciem medialnym Duda znokautuje przeciwników”, pisze „Rzeczpospolita”.

Z kolei maksymalnej ochronie prezydenta przed wpadkami w kampanii wyborczej służyć będzie zakaz występowania Dudy w debatach telewizyjnych z udziałem kandydatów na prezydenta

By ułatwić mu zwycięstwo bez konieczności dogrywki z przedstawicielem opozycji, marszałek Sejmu Elżbieta Witek ma ogłosić termin wyborów w ostatnim możliwym terminie, by maksymalnie skrócić czas potrzebny kandydatom do zbierania podpisów i prowadzenia kampanii.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat