„Wybory prezydenckie to ostatni bój PiS o Polskę marzeń Kaczyńskiego”. Na kampanię Dudy pójdą ogromne pieniądze!

Środowa „Rzeczpospolita” w publikacji poświęconej majowym wyborom prezydenckim przedstawiła informacje o zaangażowaniu PiS w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. Partia rządząca chce zrobić wszystko, by obecny prezydent wygrał już w pierwszej turze. „Najbliższe wybory prezydenckie to ostatni bój PiS o Polskę marzeń Jarosława Kaczyńskiego”, podkreśla dziennik.

   

Zgodnie z informacjami gazety Duda będzie mógł liczyć z PiS na ogromne wsparcie finansowe, personalne i merytoryczne, w tym na zmasowaną kampanię propagandową w telewizji publicznej. „Finansami i wsparciem medialnym Duda znokautuje przeciwników”, pisze „Rzeczpospolita”.

Z kolei maksymalnej ochronie prezydenta przed wpadkami w kampanii wyborczej służyć będzie zakaz występowania Dudy w debatach telewizyjnych z udziałem kandydatów na prezydenta

   

By ułatwić mu zwycięstwo bez konieczności dogrywki z przedstawicielem opozycji, marszałek Sejmu Elżbieta Witek ma ogłosić termin wyborów w ostatnim możliwym terminie, by maksymalnie skrócić czas potrzebny kandydatom do zbierania podpisów i prowadzenia kampanii.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News