Wybuch auta w Warszawie. Są zabici i ranni!

REKLAMA

Dziś przed południem na stołecznym osiedlu Bemowo przy ulicy Wrocławskiej doszło do potężnego wybuchu auta dostawczego, w którym znajdowały się butle wypełnione gazem. Wskutek tego dwie osoby zmarły, a trzy zostały ranne.

Wybuch kompletnie zniszczył dostawczy pojazd, który przewoził butle. Co więcej, eksplozja była na tyle silna, że kawałki samochodu zostały porozrzucane na odległość 75 metrów. Do tej pory nie udało się ustalić, z jakiego powodu do niej doszło.

REKLAMA

Komenda Miejsca Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie poinformowała, że w wyniku wybuchu śmierć poniosły dwie osoby, zaś trzy są ranne, w tym dwie w stopniu ciężkim. Wśród ofiar śmiertelnych byli kierowca pojazdu, a także przypadkowy przechodzień.

Aktualnie na miejscu zdarzenia trwa akcja zabezpieczająca. Strażacy schładzają butle z gazem, które znajdują się we wraku auta, a dodatkowo w okolicy została wyznaczona strefa bezpieczeństwa, licząca 200 metrów. Odcinek ulicy Wrocławskiej został zamknięty dla ruchu. Na miejscu łącznie pracują cztery zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie i służba dyżurna miasta.

REKLAMA