wybuch cysterny
fot. screen Twitter

Niemal 100 osób zginęło w wyniku wybuchu ciężarówki z paliwem. Ludzie podchodzili do uszkodzonej cysterny, aby napełnić kanistry i butelki benzyną. Wtedy doszło do potężnej eksplozji, która zwęgliła ciała dziesiątek osób. Kłęby dymu okryły całe miasto.

Do zdarzenia doszło w dzielnicy Wellington, w stolicy Sierra Leone – Freetown – na terenie stacji benzynowej. Do przerażającej eksplozji doszło, kiedy w cysternę stojącą na stacji paliw uderzył miejski autobus – informowała burmistrz Freetown Yvonne Aki-Sawyerr.

W wyniku wybuchu na okolicznych ulicach zostały rozrzucone dziesiątki martwych ciał. Skala tragedii jest tak duża, że nie wiadomo jeszcze dokładnie, ilu ludzi ucierpiało. Do centralnego prosektorium przetransportowano dotychczas 91 ciał. Inne źródła mówią o 99 ofiarach śmiertelnych.

„Ofiar jest mnóstwo. Wiele zwęglonych ciał” – poinformował szef Centralnej Agencji Zarządzania Kryzysowego Brima Bureh Sesay, cytowany przez polsatnews.pl. „To straszny wypadek” – napisał w mediach społecznościowych.

Prezydent Sierra Leone – który nie zdążył jeszcze wrócić ze szczytu COP26 – złożył kondolencje rodzinom ofiar. „Wyrazy mego głębokiego współczucia dla rodzin, które straciły swych bliskich oraz dla tych, którzy odnieśli obrażenia” – napisał Julius Maada Bio. Zapewnił, że jego rząd „uczyni wszystko, co możliwe, by pomóc dotkniętym tragedią”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!