Dziś po południu w jednej z poznańskich kamienic przy ulicy Wawrzyniaka doszło do wybuchu gazu. Przed przybyciem odpowiednich służb z budynku ewakuowało się 15 osób. Oficer prasowy PSP w Poznaniu poinformował, że w budynku wielorodzinnym, którym jest kamienica przy ul. Wawrzyniaka, doszło do wybuchu.

– W wyniku zdarzenia jedna osoba, mężczyzna, został poparzony, odmówił jednak przewiezienia do szpitala. Pozostałe 15 osób ewakuowało się jeszcze przed przybyciem straży pożarnej – poinformował oficer Kucierski. Dodał także, że w wyniku wybuchu w budynku zostały uszkodzone okna. – W tej chwili czekamy na inspektora nadzoru budowlanego, który będzie oceniał przydatność tego budynku do dalszego użytkowania – dodał Kucierski.

Na miejscu zdarzenia pracują strażacy, którzy zabezpieczają teren. Oficer prasowy PSP podkreśla, że nie istnieje już żadne zagrożenie, jeśli chodzi o gaz. Dodał także, że będą prowadzone dalsze czynności, które dokładnie będą badać okoliczności zdarzenia. – Dopóki specjaliści nie wejdą do budynku i nie przeprowadzą swoich czynności trudno mówić o jakichkolwiek przyczynach tego zdarzenia – powiedział.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!