Wybuchła butla z gazem! Rannych pięciu strażaków!

We wsi Cieszyno Łobeskie w województwie zachodniopomorskim w jednym z domów mieszkalnych wybuchła butla z gazem. Z samochodów gaśniczych wyleciały szyby, a pięciu strażaków zostało rannych – pokazuje to, jak duża była siła wybuchu.

Wczoraj przed godz. 21 straż otrzymała zawiadomienie o pożarze. Pomieszczenia kuchenne objęte były ogniem. Weszli tam pierwsi strażacy. W tym momencie na skutek rozszczelnienia butli z gazem doszło do jej wybuchu. Ranni strażacy zostali odtransportowani do szpitala mieszczącego się w Drawsku Pomorskim. Stan wszystkich jest stabilny, mają ogólne obrażenia. Jeden ze strażaków ma poparzoną twarz.

– Pożar gasiło dziesięć zastępów straży pożarnej. Akcja strażaków była wyjątkowo trudna. Trwała kilka godzin – powiedział dla TVN24 Grzegorz Paluch z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie. Z czterech budynków ewakuowano osiem osób. Przebywający w mieszkaniu objętym pożarze sami opuścili budynek, jeszcze przed przybyciem strażaków. Nikt z mieszkańców nie został ranny.

Czytaj także:  Bosak wyjaśnia, dlaczego posłowie Konfederacji na zaprzysiężeniu Dudy byli bez maseczek

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.