„Super Express” dotarł do tajnej instrukcji, którą władze Prawa i Sprawiedliwości przygotowały dla swoich posłów w związku z odrzuceniem przez Senat prezydenckiego wniosku o przeprowadzenie referendum. Mimo że Duda został w ten sposób upokorzony przez własny obóz polityczny, to politycy partii rządzącej w mediach i na spotkaniach z wyborcami mają przekonywać, że dla prezydenta nie jest to klęska, tylko sukces.

– To jest wielka porażka prezydenta. Na co on liczył?! Że to referendum przejdzie? Przecież to byłaby totalna kompromitacja naszego obozu władzy! – mówi nieoficjalnie w rozmowie z „Super Expressem” jeden z posłów PiS.

Podobnych komentarzy nie usłyszymy jednak od parlamentarzystów partii Jarosława Kaczyńskiego w mediach. Zapytani o storpedowanie przez PiS inicjatywy prezydenta mają mówić zupełnie coś innego – jak to wyjątkowo cenią inicjatywę głowy państwa i jaka zgoda panuje między prezydentem Andrzejem Dudą i partią władzy.

„Sprawa referendum jest ważna, a konstytucja wymaga zmiany. Trzeba wspólnie działać z prezydentem w tej kwestii. Dyskusja na temat zmian w konstytucji trwa. Na pewno głos i stanowisko prezydenta jest ważnym elementem i jeśli uda się doprowadzić do tego, że ta konstytucja będzie zmieniona, to będzie to nasz wspólny sukces, PiS i prezydenta”, czytamy w ujawnionej przez „Super Express” instrukcji, którą otrzymali parlamentarzyści PiS.

Taką narrację w sprawie niedoszłego referendum stosuje też sam Jarosław Kaczyński. – Sam pomysł, sama idea pana prezydenta jest z całą pewnością słuszna, trzeba o tym rozmawiać. Podchodzimy do tego z wielkim szacunkiem, tak jak z wielkim szacunkiem podchodzimy do pana prezydenta – powiedział w tym tygodniu w TVP Info prezes PiS.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna