https://i.ytimg.com/vi/VCdU-2otiBc/maxresdefault.jpg

W Internecie pojawiła się kolejna korespondencja, której autorem miał być Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w 2016 roku miał napisać, że lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości „są do d*py”.

Kolejne maile pochodzące z prywatnej skrzynki mailowej Michała Dworczyk opublikował portal Poufna Rozmowa. Trzy z nich pochodzą z 3 listopada 2016 roku, a odbiorcą był Jan Matkowski. Tematem rozmowy były lokalne struktury partii na Dolnym Śląsku.

„U nas ciężka d… Skróa odwołany z KGHM, Zalewska i Witek tryumfują, szykują się na Gwoździa, Sosińskiego i Gabrowskiego. Całkowita defensywa…” – brzmiała wiadomość Dworczyka (pisownia oryginalna).

Dworczyk zwrócił się do Matkowskiego z prośbą o pomoc. Poprosił o przygotowanie analizy powiatów Dolnego Śląska. Przesłał mu również plik i wytłumaczył, co się w nim znajduje.

„To jest poparcie dla PiS – zestawienie wyborów samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich. Duda – emanacja PiS w wyborach prezydenckich otrzymuje najwięcej, w sejmowych PiS otrzymuje dużo, a im niżej, tzn. sejmik wojewódzki, powiat, gmina – to bardzo słabo, co oznacza, że struktury partii i lokalny PiS są do d…” – napisał.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę