Wycierasz meble ręcznikiem papierowym

Wycierasz meble ręcznikiem papierowym? Wiele osób robi to codziennie chcąc zetrzeć kurze. Okazuje się, że to często popełniany błąd, który może dużo nas kosztować.

Ręczniki papierowe zazwyczaj służą nam pomocą przy wycieraniu kurzu z mebli. Tę czynność większość z nas wykonuje codziennie, ale mało kto wie, że to błąd, który może nieść za sobą poważne konsekwencje. Jeśli cały czas to robisz, powinieneś zmienić swoje nawyki jak najszybciej. Dlaczego? Sprawdź!

Wycierasz meble ręcznikiem papierowym? Błąd, który popełnia wiele osób

Wycierasz meble ręcznikiem papierowym

Każdy z nas ma w swoim domu ręcznik papierowy – używamy ich najczęściej do przecierania mebli. Wydają się być niezastąpione przy czyszczeniu. Jednak okazuje się, że to może zniszczyć powierzchnię niektórych mebli, zwłaszcza jeśli są lakierowane.

Ręczniki papierowe są bardzo szorstkie, dlatego mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zamiast pomóc mogą narobić szkody. Powierzchnie mebli pokryte lakierem są bardzo delikatne i podatne na zarysowania, dlatego jeśli nie chcesz mieć rys po dłuższym czasie – nie używaj do ich czyszczenia ręcznika papierowego.

Czym myć powierzchnie mebli? Najlepiej jest używać do tego celu miękkich gąbek i ściereczek, które dostępne są w każdej pobliskiej drogerii. Warto też pomyśleć o zabezpieczeniu takich mebli za pomocą specjalnych preparatów ochronnych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę