Wycofano ponad 40 leków kardiologicznych! Co z 400 tysiącami pacjentów?

Prawie 400 tysięcy pacjentów zażywa systematycznie leki kardiologiczne, które zostały wycofane z aptek. Z obrotu zostały wycofane leki, które posiadają substancję czynną pochodzącą z Chin o nazwie valsartanum.

   

Substancja ta mogła być zanieczyszczona, dlatego leki zostały usunięte. Środki wycofane z aptek stosowane były głównie w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Rocznie leków z substancją valsartanum sprzedaje się w Polsce około 9 milionów opakowań.

W takiej sytuacji osoby, które leczą się na nadciśnienie, a ich lek został usunięty, w razie jakichkolwiek wątpliwości powinny zgłosić się do lekarza rodzinnego, który wypisze receptę na lek, który zawiera valsartanum, ale niezanieczyszczony lub na inny lek, który mieści się w tej samej grupie.

   

Wycofanie leków więc nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów. Wizyta u lekarza nie jest konieczna. W aptece farmaceuta świadomy takiego porządku rzeczy wie, jakie są dostępne preparaty na nadciśnienie i wybierze lek z substancją niezanieczyszczoną.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News