Wydawca tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy” zatrzymany przez agentów CBA! Powodem działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzenie 29 mln złotych!

REKLAMA

Jak poinformowała prokuratura, Michał L., wydawca czasopism „Wprost” i „Do Rzeczy”, usłyszał w czwartek zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych.

Michała L. w środę zatrzymali agenci CBA w związku z wyłudzeniem blisko 29 mln zł z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych. W czwartek zatrzymano w tej samej sprawie kolejne osoby: Wioletę R., Michała F. i Marcina K.

REKLAMA

Śledczy ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała w okresie od 2012 do 2015 roku na terenie Warszawy. W tym czasie członkowie grupy doprowadzili do powstania znacznej szkody majątkowej w wysokości blisko 40 mln zł na szkodę Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury sp. z. o. o.

W komunikacie Prokuratury Krajowej podano, że „działania grupy polegały na przywłaszczeniu środków finansowych pochodzących z masy upadłości poprzez zawieranie szeregu umów i ustnych porozumień na rzekome usługi, za które wystawiane były poświadczające nieprawdę dokumenty w postaci nierzetelnych faktur”.

REKLAMA

Udostępnij: