Liderzy Koalicji Obywatelskiej nie przebierali w słowach, wypowiadając się w sobotę na konwencji samorządowej w Bydgoszczy o Prawie i Sprawiedliwości. Szef PO Grzegorz Schetyna i przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer mówili, że politycy partii rządzącej łupią państwo oraz że są wrogo nastawieni do Unii Europejskiej.

– Chcemy obronić samorząd przed PiS. Dlatego jesteśmy w samorządzie i jesteśmy bardzo aktywni, wspieramy obywatelskich kandydatów, żeby obronić samorząd przez PiS. To dziś dla nas najważniejsze zadanie – oświadczył Schetyna.

W ocenie przewodniczącego Platformy, PiS obecnie koncentruje się na dbaniu o własne interesy i swoich działaczy. – Wydoili w rządzie i wydoją w samorządzie – stwierdził i zarzucił partii rządzącej, że wprowadziła bałagan w polskiej armii, edukacji, gospodarce, dyplomacji i polityce zagranicznej – Ich polityka jest polityką politycznego łupu i chaosu – podsumował Schetyna działania PiS.

Z kolei Katarzyna Lubnauer zarzuciła partii Jarosława Kaczyńskiego, że zagraża ona samorządom, dążąc do scentralizowania władzy, i że usiłuje zohydzać Polakom Unię Europejską.

– Niestety samorządność w Polsce jest zagrożona przez autorytarne próby centrali z Nowogrodzkiej. Obronimy jednak samorządność. Tak samo jak obronimy europejską tożsamość Polaków. Zawsze czuliśmy się Europejczykami – nawet oddzieleni żelazną kurtyną. W naszych sercach i umysłach nie ma planu „b”. Unia Europejska to nasz wspólny projekt. Musimy o niego dbać każdego dnia – powiedziała Lubnauer.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę