Wyjaśnienia w sprawie obniżenia emerytur wojskowym!

W ostatnim czasie można było słyszeć i czytać, zwłaszcza w mediach społecznościowych, o tym, że emerytury żołnierzy mają zostać obniżone. Wczoraj na obchodach z okazji 15 sierpnia prezydent Andrzej Duda odniósł się do tych doniesień. – Nigdy nie podpiszę ustawy o obniżeniu emerytur wojskowych, godzącej w tych, którzy służyli Rzeczypospolitej – powiedział podczas głównych uroczystości Święta Wojska Polskiego w Katowicach.

Czytaj także:  Profesor Krzysztof Simon: Negowanie koronawirusa to zwykłe i populistyczne łajdactwo

Podobno ustawa dotycząca obniżenia emerytur jest w Sejmie. Sytuację tę wytłumaczył rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Podkreślił, że prezydent podczas swojego wystąpienia odniósł się do innej sprawy. – W ostatnich dniach pojawiły się w mediach społecznościowych takie informacje na zasadzie przekazujemy dalej i mamy nadzieję, że tak nie jest, że trwają jakieś rozmowy, żeby obniżyć emerytury żołnierzom, którzy są na emeryturach, ale także emerytury małżonkom żołnierzy, którzy zginęli na misjach zagranicznych. I do tego faktu odnosił się pan prezydent. Mówił, że to jest niegodne i haniebne, że ktoś insynuuje takie sytuacje – powiedział rzecznik. Podkreślił także, że takie informacje były rozpowszechniane miedzy innymi przez ważnych polityków opozycji.
Bartłomiej Sienkiewicz – były szef MSW udostępnił na swoim Twitterze post, który rzekomo pochodził ze sprawdzonego źródła i odnosił się do obniżenia emerytur. Post został udostępniony przez niemal 100 innych użytkowników.

Czytaj także:  Ponad 1500 nowych zakażeń. Nowe dane MZ

– Po pierwsze nie są toczone takie rozmowy, po drugie takie insynuacje są haniebne i niedorzeczne, a po trzecie, gdyby nawet takie pomysły się pojawiły i one znalazły formułę uchwalonej przez parlament ustawy, pan prezydent nigdy takiej ustawy nie podpisze – oświadczył Spychalski.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.