Wyjmij z lodówki 1 sztukę. Wymiata sińce pod oczami jak Photoshop

cienie pod oczami
fot. screen Youtube / Bestie Health

Twoje spojrzenie wygląda na zmęczone, a jeszcze gorszy problem stanowią worki pod oczami? Na szczęście istnieją efektywne metody, dzięki którym okiełznasz szpecący problem. Znikną zarówno sińce pod oczami, jak i przebarwienia. Poza tym warto dodać, że nie tylko brak dostatecznej ilości snu prowadzi do powstawania cieni pod oczami. Nieraz ich obecność jest uwarunkowana innymi czynnikami. Poznaj sposoby na przywrócenie delikatnej skórze pod oczami pięknego wyglądu.

REKLAMA

Worki pod oczami powstają wskutek kumulowania się w tym obszarze limfy. A wszystko jest spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie. To zjawisko jest uwarunkowane genetycznie, ale nie tylko. Znacznie częściej sami do tego doprowadzamy, np. prowadząc niezdrowy styl życia.

Skóra dookoła oczu jest wyjątkowo delikatna, a jeśli nie będziemy o nią właściwie dbać, zacznie się szybciej starzeć. Pojawią się worki pod oczami, a skóra utraci jędrność. Sińce pod oczami mogą być również przejawem chorób tj.:
‣ nadciśnienie tętnicze,
‣ anemia,
‣ choroby nerek,
‣ zaburzenia krążenia,
‣ cukrzyca,
‣ alergia.

REKLAMA

Jeśli dostrzegłeś worki pod oczami i przy okazji inne, dziwne objawy, jak najszybciej udaj się do specjalisty.

Jak zminimalizować sińce pod oczami?

O ile twój problem z workami pod oczami jest tymczasowy, spróbuj go zakamuflować np. umiejętnym makijażem. Aby dylemat nie nawracał, musisz pielęgnować, starannie oczyszczać cerę i wykonywać precyzyjny demakijaż.

REKLAMA

Domowe sposoby walki z sińcami pod oczami

Tutaj można wyodrębnić zimne kompresy bądź okłady np. z rumianku. Nieźle poradzi sobie również ubite jajko – ujędrni skórę, a opuchlizna niemalże całkowicie zniknie. Drogą do sukcesu jest zmiana nawyków żywieniowych. Zdrowa dieta, bogata w owoce i warzywa to klucz do zachowania urody. Korzystnie wpłynie na kondycję cery i spojrzenie. Nie zapomnij o częstym nawadnianiu organizmu (pij 1,5-2 litry wody w ciągu dnia). Uprawiaj sport, rzuć palenie i wysypiaj się.

Dowiedz się też jak usunąć zmarszczki palacza wokół ust.

Podziel się: