Aż trzy oddziały zamknięto w szpitalu w Lubinie w województwie dolnośląskim. Decyzję taką podjęto po tym, jak okazało się, że u jednego z pacjentów zdiagnozowano groźną bakterię Klebsiella pneumoniae.

Bakteria ta to inaczej pałeczka zapalenia płuc. Do jej wykrycia doszło przed kilkoma dniami w Regionalnym Centrum Zdrowia przy ul. Generała Józefa Bema 5. Podjęto decyzję o zamknięciu trzech oddziałów. Jak donosi portal Lubin.naszemiasto.pl zakaz wypisów, przyjęć i odwiedzin wprowadzono w jednostkach chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, anestezjologii i intensywnej terapii.

Wykryta bakteria jest niezwykle groźna. Powoduje około 8 procent szpitalnych zakażeń. Klebsiella wchodzi w skład flory fizjologicznej jamy ustnej, jamy ustnej, jelit. Zakażenie tą bakterią może doprowadzić do zapalenia płuc, które będzie wiązało się z wykrztuszaniem gęstej, lepkiej plwociny. Dodatkowo może być ona podbarwiona krwią. Ponadto bakteria może spowodować też zakażenia w obrębie stawów, przewodu pokarmowego, kości, układu moczowego. Niekiedy zakażenia takie kończą się sepsą.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę