„Wylecieli do chłopaka jakby właśnie kogoś zastrzelił!” Policja prowokuje uczestników „Nocnej Jazdy”?

REKLAMA

Na oficjalnym fanpage „Nocnej Jazdy Olsztyn” pojawiło się oświadczenie w sprawie działań policji, jakie miały miejsce na jednym ze spotkań zgromadzenia miłośników motoryzacji.

– Nasze spotkania gromadzą wiele młodych osób z całego województwa, Nocna Jazda Olsztyn stała się miejscem spotkań dla ludzi w przedziale wiekowym 18-30, samymi 'spotami’ zapewniając rozrywkę tym, którzy kochają motoryzację, oraz osobom, które niekoniecznie bawią się na klubowych parkietach – czytamy w oświadczeniu.

– Wczorajsze zgromadzenie odwiedziło setki osób, w spokojnej atmosferze po prostu staliśmy na parkingach rozmawiając, przenosząc się dwa razy na inne miejsca, tak aby z powodu warunków atmosferycznych, zrobić małą przerwę na ogrzanie się w samochodach. Wszystko przebiegało dobrze, nikt nie zagrażał nikomu, żadnych popisów typu palenie gumy, drift albo cokolwiek,
aż w końcu na Auchan pojawili się Panowie policjanci, bo tak – dla zasady –  pisze założyciel fanpage.

REKLAMA

– Według mnie i logicznie zgrywając czas, wcześniej odbywał się mecz Stomilu, z którego przenieśli się policjanci, czy aż tak dali Wam w kość kibice że musieliście się powyżywać na kimś mniej ofensywnym? Bo to co wczoraj się wydarzyło wychodzi poza moralną skalę. Prowokacja policji na poziomie jeżdżenia wężykiem pośród samochodów, czekając tylko na złe spojrzenie kogoś z uczestników (przy którejś rundzie obok auta jeden z chłopaków rzucił „siema”, Pan policjant od razu wyleciał z buźką i nie odbyło się bez pogadanki w radiowozie). Było wiele podobnych sytuacji, ale wspomnę tylko te, które widziałem – tak jak sytuacje ze źle zaparkowanym autem – wylecieli do chłopaka jakby właśnie kogoś zastrzelił – napisał z oburzeniem administrator „Nocnej Jazdy”.

– Jak dla mnie PORAŻKA – w tym mieście nie można NIC zrobić, najlepiej siedzieć w domu i wtopić się w szarą społeczność. Z tego względu, żeby nie zagrażać sobie i Wam, na pewno zmienimy politykę organizacji naszych spotów. Jeżeli post dotrze do kogoś z dużym placem, parkingiem, ewentualnie menagera jakiegoś obiektu, serdecznie zapraszamy do kontaktu – informuje „Nocna Jazda Olsztyn”.

https://www.facebook.com/nocnajazdaoln/photos/a.680824818756898/981484918690885/?type=3&theater

REKLAMA

Podziel się: