Wymocz w tym pościel i wypierz. Ten trik musi poznać każdy

Wymocz w tym pościel
Pixabay

Wymocz w tym pościel i wypierz, a będzie bielsza niż śnieg. To patent, o którym musi dowiedzieć się każdy, kto ma białą pościel. Sprawdź i wypróbuj. 

REKLAMA

Pościel to niezbędny element w trakcie ścielenia łóżka do spania. To właśnie ona ma za zadanie umilić nam sen, ale z czasem staje się ona szara, a nawet pożółkła. Dzieje się tak, ponieważ podczas snu nasze ciała intensywniej się pocą. Niestety wiele osób zapomina o regularnym praniu pościeli, a nie jest to szczególnie zdrowe dla naszej skóry. Najlepiej prać ją raz w tygodniu, ponieważ chłonie ona całą wilgoć, a roztocze cieszą się kiedy jej nie pierzemy, bo mogą żerować na naszym naskórku. Poznaj trik, który sprawi, że pościel będzie biała i czysta jak nowa.

Wymocz w tym pościel i wypierz. Będziesz zachwycony efektami

Zamiast pędzić do sklepu po wybielacz to użyj wody utlenionej z sodą oczyszczoną. To świetne rozwiązanie, by przywrócić biel nawet najbardziej pożółkłej pościeli. Wystarczy nalać do miski ciepłą wodę, a potem wsypać opakowanie sody oczyszczonej i dodaj pół szklanki wody utlenionej. Włóż pościel w przygotowaną miksturę, a potem pozostaw tak na co najmniej pół godziny. Po tym czasie wypierz pościel w pralce z proszkiem i płynem do płukania tak jak wcześniej. Będzie odświeżona, czysta i przede wszystkim nieskazitelnie biała.

REKLAMA

Sprawdź też sposób na wyczyszczenie plam z materaca, pisaliśmy o tym tutaj.

Udostępnij: