„Myślą, mową, uczynkiem, zaniedbaniem. Stop kościelnej pedofilii. Dość krycia gwałcicieli”. Plakaty o takiej treści pojawiły się na przystankach komunikacji miejskiej w Warszawie. Jest to jeden z elementów akcji „Stop kościelnej pedofilii”, wymierzonej w duchownych, którzy seksualnie wykorzystywali dzieci oraz wzywającej władze Kościoła w Polsce do ujawnienia skali tego zjawiska i rozliczenia się z popełnianych przez duchownych przestępstw.

Plakaty przedstawiają grafiki z Maryją z małym Jezusem, po którego sięga zakrwawiona ręka w sutannie opleciona różańcem. Znajdują się na nich hasła: „Myślą, mową, uczynkiem, zaniedbaniem. Stop kościelnej pedofilii. Dość krycia gwałcicieli”.

Jak poinformował portal OKO.press, postery zawieszono w najważniejszych miejscach we wszystkich dzielnicach Warszawy. Można je zobaczyć m.in. na Krakowskim Przedmieściu, Placu Bankowym, Placu Konstytucji, Rondzie Dmowskiego, Dworcu Centralnym, Placu Wilsona, Placu Szembeka czy Rondzie Wiatraczna. Umieszczone zostały także przy największych centrach handlowych stolicy: Arkadii, Galerii Mokotów, Promenadzie i Reducie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę