Rosyjska agencja prasowa RIA Novosti poinformowała, że na lotnisku Barnaule w Kraju Ałtajskim doszło do wypadku. Samolot z 341 osobami na pokładzie uderzył w pas startowy. Rannych zostało 56 osób.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór. Boeing 767-300 linii Azur Air Airlines podchodził do trudnego lądowania i według wstępnych informacji, podwozie samolotu lecącego z Wietnamu nie otworzyło się tak, jak powinno, wskutek czego pojawiły się na nim płomienie.

Jak przekazało rosyjskie Ministerstwo Transportu, na pokładzie maszyny znajdowało się 341 osób, w tym 10 członków załogi. Wszystkie odpowiednie służby ratownicze pojawiły się na miejscu bardzo szybko.

Początkowo media przekazywały, że wskutek uderzenia o pas startowy, rannych zostało 49 osób. Z biegiem czasu liczba poszkodowanych wzrosła do 56. Agencja RIA Novosti przekazała, że aktualnie jedna osoba została w szpitalu, natomiast reszta po badaniach została wypuszczona do domu. U kobiety, która pozostała w placówce medycznej, zdiagnozowano stłuczenie nerek i kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę