Wypalili oczy figurkom w przydrożnej kapbliczce
fot. Pixabay

Nie do wiary, czego dopuściło się dwóch wyrostków z gminy Kańczuga na Podkarpaciu! Dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat zdewastowało Maryję i Jezusa w przydrożnej kapliczce na terenie miejscowości Żuklin. Nieletni podejrzani – prawdopodobnie papierosami – wypalili figurkom oczy. Obaj zostali oskarżeni o obrazę uczuć religijnych. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Do zdarzenia doszło 10 lipca we wsi Żuklin w woj. podkarpackim. Dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat zdewastowało figurki w mieszczącej się tam przydrożnej kapliczce. Postacie, przedstawiające Jezusa i Maryję miały m.in. powypalane oczy.

„Jak widać na załączonych fotografiach, zostały zniszczone figurki Matki Bożej i Jezusa Chrystusa poprzez przypalenie oczu prawdopodobnie papierosami. Sprawa jest o tyle bulwersująca, że kapliczka znajduje się w miejscu starodawnego cmentarzyska i została postawiona w miejsce zniszczonego kościoła w czasie napadów tatarskich w 1498 r.” – przekazał w mediach społecznościowych przewodniczący zarządu osiedla Parkowe w Kańczudze Mirosław Hajnosz.

Dwóch młodych chłopców zdewastowało figurki Maryi i Jezusa. Postacie miały powypalane oczy

W piątek lokalnej policji udało się namierzyć i zlokalizować sprawców zuchwałego wandalizmu. Chłopcy są mieszkańcami gminy Kańczuga na Podkarpaciu. Na podstawie pozyskanego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, nieletnim postawiono zarzut obrazy uczuć religijnych. W czasie przesłuchania obaj chłopcy przyznali się do winy – podaje „polsatnews.pl”.

Zgodnie z artykułem 196 Kodeksu karnego osoba dopuszczająca się obrazy uczuć religijnych innych osób podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W tym wypadku sprawa dotyczy osób w wieku dużo poniżej 18 lat, toteż będzie rozpatrywana zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!