Cmentarz
Facebook | P.K. Pegimek

W Świdniku pojawiła się nietypowa inicjatywa dotycząca wypożyczalni sprzętów ogrodniczych, która znalazła się przy cmentarzu. Chętni mogą pożyczyć sprzęt za darmo, ale muszą wpłacić kaucję. Służy on do sprzątania grobów.

Na cmentarzu komunalnym w Świdniku w województwie lubelskim można wypożyczyć między innymi szczotkę, taczkę czy szpadel. Jest to pomysł Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek, które zarządza cmentarzem.

Wypożyczalnia została uruchomiona 18 października i jest bezpłatna. Jedyny obowiązek to wpłacenie kaucji w wysokości 2 lub 5 złotych. „Zapomniałeś? Pożycz! Nie zapomnij oddać!” – czytamy na Facebooku.

Inicjatorem pomysłu był prezes spółki, który stwierdził, że zdarzało się, iż osoby chcące posprzątać grób swoich bliskich targali ze sobą taczki czy inne sprzęty ogrodnicze. Nie było to dla nich zbyt wygodne rozwiązanie.

– Złożyły się na to dwie sytuacje. Wiosną będąc na cmentarzu zauważyłem starszego mężczyznę, który usiłował wyciągnąć z bagażnika samochodu taczkę – cytuje Jerzego Irsaka „Dziennik Wschodni”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!