obierki z ogórków

Obierki z ogórków zazwyczaj trafiają do kosza na śmieci, a to duży błąd, ponieważ można je wykorzystać w bardzo praktyczny sposób.

Choć obierki z ogórków najczęściej wyrzucamy do kosza, to okazuje się, że możemy je zastosować na wiele ciekawych sposobów. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale właśnie obierki po warzywach mają szereg pozytywnych właściwości. Skórkę z ogórka możemy z sukcesem wykorzystać w naszym ogródku.

Wykorzystanie obierków z ogórków w ogródku

Traktowane jako nieprzydatny odpad, skórki z ogórków mogą odstraszyć mrówki. Te małe owady często zjawiają się w naszych ogródkach nieoczekiwanie i wyrządzają wiele szkód, a ich zwalczanie nie jest wcale łatwe. Zamiast wydawać pieniądze na drogie preparaty owadobójcze, wystarczy rozsypać w ogrodzie skórki z ogórków!

Obierki zawierają substancję o nazwie kukurbitacyna, która ma działanie drażniące na mrówki. Za sprawą aromatu obierków, te uciążliwe owady tracą węch, przez co nie mogą się ze sobą porozumiewać.

Jeżeli chcesz skutecznie odstraszyć z ogródka nieproszonych gości, rozprowadź obierki w odpowiednich miejscach! Możesz także potrzeć nimi progi swojego mieszkania, tym samym unikniesz w nim mrówek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę