Wysmaruj tym piekarnik i przykryj torebkami
YouTube screen | Uradi Sama- Ideje za kreativce

Wysmaruj tym piekarnik i przykryj torebkami, a efekt cię zaskoczy. Piekarnik będzie błyszczeć jak nowy w kilka minut. Poznaj sztuczkę, o której mało kto wie. 

Wnętrze piekarnika często się brudzi ze względu na opary tłuszczu, które powstają podczas pieczenia różnych dań. Są to ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Szorowanie zazwyczaj zabiera dużo czasu i energii, a okazuje się, że wcale nie musi tak być dzięki pewnej sztuczce. Polega ona na okluzji, która skutecznie pomoże w rozpuszczeniu osadu tłuszczu. Sprawdź, bo nie każdy o niej ma pojęcie, a powinien, bo ułatwia ona czyszczenie.

Wysmaruj tym piekarnik i przykryj torebkami. Będzie błyszczeć jak nowy

Ten trik powinien poznać każdy, kto lubi szybko i skutecznie pozbyć się zabrudzeń. Polega on na stworzeniu okluzji, czyli nieprzepuszczalnej warstwy, która sprawi, że brud pod wpływem środków czyszczących dosłownie się rozpuści. Możesz użyć do tego klasycznego środka do czyszczenia lub zrobić samemu ekologiczną miksturę z trzech składników: 1 łyżeczka sody oczyszczonej, pół szklanki wody oraz 1 szklanka octu.

Piekarnik wysmaruj najpierw mieszanką lub popryskaj specjalnym środkiem czyszczącym, a potem weź torebki foliowe i przykryj nimi dokładnie cały piekarnik. Pozostaw tak na kilka minut, najlepiej na 20-30 minut lub więcej, by składniki rozpuściły zabrudzenia z tłuszczu. Po tym czasie umyj piekarnik gąbeczką z wodą.

Koniecznie sprawdź ten trik, bo jest naprawdę skuteczny i sprawia, że czyszczenie piekarnika staje się przyjemnością. Będzie czysty i lśniący jak nowy. A jeśli lubisz domowe i szybkie sposoby na czyszczenie to wypróbuj także trik na wyczyszczenie mikrofali lub zlewu.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!