mszyce
fot. Pxhere

Mszyce zaatakowały Twoje krzewy? Przyrządź domowy środek owadobójczy. Wyeliminuje szkodniki, a rośliny zostaną uratowane. Im wcześniej podejmiesz walkę z niechcianymi gośćmi, tym lepiej. Specyfik domowej roboty jest skuteczny i zrobisz bez najmniejszego problemu.

Gdy tylko zauważysz na krzaku mszycę, podejmij szybko odpowiednie kroki. Inwazja wkrótce może przybrać na sile i nastąpi sukcesywne obumieranie rośliny. W żadne drogie preparaty ze sklepu nie musisz inwestować, wystarczy domowa mikstura z kilku przystępnych składników Jak umiejętnie przyrządzić ten specyfik? Sprawdź! Dzięki niemu niepożądane owady natychmiast opuszczą Twój teren.

Dlaczego warto zwalczać mszyce?

Osobniki żerują na roślinach. Nie dość, że wyciągają z nich soki, to mogą także zainfekować je wirusami, które stopniowo uśmiercają kwiaty. Gdy je dostrzeżesz – działaj od razu! Zdradzamy przepis na domowy środek owadobójczy, który jest bardzo ekonomiczny, a przy tym efektywny.

Jak przyrządzić domowy środek owadobójczy?

W skład tego środka wchodzi tylko kilka składników. Na pewno masz je w swojej kuchni. Okazuje się, że insekty nie znoszą niektórych produktów spożywczych. Jak tylko poczują ich woń, to niezwłocznie się oddalają. Do stworzenia mieszanki owadobójczej przyda Ci się:
-1 łyżka suszonych płatków chilli,
-1 główka czosnku,
-przegotowana woda,
-pół łyżeczki płynu do naczyń.

Sposób wykonania:
Bazą środka owadobójczego są ząbki czosnku. Przeciskamy je przez praskę, łączymy z chilli i zalewamy szklanką wody. Składniki zamykamy dokładnie w naczyniu i odkładamy na dobę, aby sprawnie się połączyły.

Później odcedzamy mieszankę. Dodajemy do niej pół łyżeczki płynu do naczyń, a także 400 ml wody. Wszystko przelewamy do pojemnika z dozownikiem i pryskamy rośliny.

Mszyce zwykle chowają się też z tyłu liści, więc nie zapomnij zaaplikować tam preparatu. Po upływie kilku dni skontroluj, czy szkodniki wciąż żerują na roślinach – jeśli tak, to ponownie nanieś oprysk.

Czytaj też: Nornice zniszczą Twoje rośliny. Popularna przyprawa pomoże się ich pozbyć


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę