hiacynt
fot. Pixabay

Gdy pożegnamy już długie, ponure, zimowe miesiące, nadejdzie wiosna, a wraz z nią świeższe powietrze, cieplejsze dni i więcej soczystych barw. Radosne kolory zawitają przede wszystkim na naszych parapetach – w końcu na przełomie lutego i marca dużo roślin obficie zakwita. Doskonałym przykładem są hiacynty doniczkowe, które właśnie teraz wypuszczą swoje wystawne pąki. Zastosuj 1 prosty trik, a zachowają się nie tylko na czas wiosny.

Hiacynty to prawdziwy symbol wiosny – ich wyraziste kolory i delikatne pąki pokazują nam, jak natura budzi się do życia. Kwiaty te w jasnych kolorach pięknie się prezentują, a ich żywy zapach wprost zachwyca. Rośliny dodają czaru naszym wnętrzom i właśnie z tego powodu często decydujemy się na ich uprawę. Aby jednak mogły uzyskać swoje najpiękniejszy stopień rozwoju i kwitnąć przez dłuższy czas – trzeba o nie należycie dbać.

Jak pielęgnować o hiacynta w doniczce?

Optymalna temperatura:
Roślina preferuje temperaturę kilkunastu stopni Celsjusza (nie powinna przekraczać 19°C). Nie lubi, gdy jest zbyt ciepło.

Właściwe podłoże:
Powinno być stale lekko wilgotne.

Dostęp do słońca:
Hiacynty najlepiej trzymać na parapetach, werandach lub gankach i obszarach przy oknach balkonowych (ale nie w pobliżu kaloryfera!).

Jak podlewać hiacynta, aby kwitł przez długi czas?

Podlewając hiacynta, uważaj na to, aby nie zmoczyć jego cebulek i liści – nie znoszą tego i mogą nawet zacząć gnić. Dostarczaj mu wody regularnie. Gdy ma zielone liście, podlewaj go raz w tygodniu. Po przekwitnięciu będzie wymagał mniejszej wilgotności. Ale nie możesz doprowadzić do tego, aby roślina miała za sucho, bo wtedy może zbyt wcześnie przekwitnąć.

Czytaj też: Wsyp do wody w wazonie. Cięte kwiaty wytrzymają znacznie dłużej


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę