REKLAMA

rośliny doniczkowe
fot. screen Youtube / Sheffield Made Plants

Kwiaty doniczkowe to piękna dekoracja każdego wnętrza. Duże i bujne wyglądają naprawdę wyśmienicie. Jeśli hodujesz rośliny, którym trochę brakuje do ideału, powinieneś dowiedzieć się, jak przyśpieszyć ich rozwój. Zrób prosty nawóz, a twoje egzemplarze nie pomieszczą się w doniczkach.

REKLAMA

Jak dbać o rośliny doniczkowe?

Kwiaty nadają każdemu wnętrzu przytulności i po prostu cieszą wzrok. Liczba osób, które postanawiają uprawiać rośliny w swoim mieszkaniu, wzrasta z każdym miesiącem. A największe zainteresowanie budzą rośliny zielone. Dawnej były bardzo modne, a potem o nich zapomniano. Dziś znów wracają do łask.

Jak uprawiać rośliny zielone?

Wbrew pozorom, to łatwe zadanie. Gleba, na której się rozwijają, ma być żyzna, lekka i pulchna. Idealnie sprawdzi się kompozycja stworzona z myślą o roślinach zielonych. Powinieneś zmieniać ją raz w roku, a twoje kwiaty na pewno to docenią i odwdzięczą ci się niesamowitym wyglądem. Następny istotny krok w pielęgnacji dotyczy nawadniania. Rośliny zielone wystarczy podlewać raz na 7 dni, najlepiej odstaną wodą o temp. pokojowej. Kluczowe, by nie używać wody twardej.

REKLAMA

Cudotwórczy nawóz pobudzi kwiaty doniczkowe do rozwoju

Wiadomo, że domowe patenty sprawdzają się najlepiej. Podobnie jest z nawożeniem roślin – odżywki przygotowanie samodzielnie są mało kosztowne, proste i działają jak błyskawica. Dobry, a na dodatek ekologiczny nawóz można zrobić z drożdży, skorupek jajek, skórki od banana, a nawet przeterminowanego jogurtu naturalnego. Oprócz tych specyfików masz do dyspozycji jeszcze jeden produkt, który zmobilizuje rośliny zielone do wzrostu. Jest nim pasta do zębów. Obecne w niej minerały, tj.: wapń i fluor sprzyjają szybszemu rozwojowi korzeni, łodyg i liści.

Czy przyrządzenie takiego nawozu jest skomplikowane? Nie. Wystarczy wziąć butelkę o pojemności 1 litra np. po wodzie mineralnej i wycisnąć do niej 1/4 tubki pasty do zębów. Po starannym wymieszaniu odżywka jest gotowa. Używaj jej raz na 7 dni. Po kilku miesiącach takiej kuracji efekty wprawią cię w zachwyt. Rośliny będą tak bujne, że twój dom stanie się dżunglą.

REKLAMA

Czytaj też: Zrób to z fikusem benjamina, a przestanie gubić liście. Ekstra patent

REKLAMA