REKLAMA

pieniążek
fot. screen Youtube / Houseplants on a Budget

Pieniążek to atrakcyjna roślina doniczkowa, którą hoduje w swoich domach mnóstwo osób. Z jakiego powodu gubi liście? Przyczyną są przede wszystkim błędy w pielęgnacji. Dowiedz się, co lubi roślina. Dzięki temu będziesz w stanie zapewnić jej dogodne warunki. Twój okaz znów odżyje, a ty w prosty sposób rozwiążesz problem.

REKLAMA

Zapewnij pieniążkowi odpowiednie warunki

Roślina najlepiej rozwija się w temperaturze od 20 do 26°C. Wieczorem może spaść o kilka stopni, ale nie może wynosić mniej niż 10°C. Pieniążkowi nie służą przeciągi. Warto usytuować go w miejscu z rozproszonym światłem i unikać ostrego słońca. Preferuje piaszczystą i luźną glebę. Na dole doniczki warto umieścić warstwę drenażową. Roślinę należy podlewać deszczówką lub odstaną wodą – cyklicznie i z umiarem (wystarczy raz na 7 dni). Warto wcześniej sprawdzić, czy podłoże jest suche.

Pieniążek gubi liście? Oto przyczyny

-Pieniążkowi szkodzi zbyt ostre promieniowanie słoneczne.

REKLAMA

-Doniczka jest usytuowana w przeciągu.

-Gdy liście błyskawicznie stają się żółte i oblatują, to sygnał, że sadzonka ma deficyt składników pokarmowych. Powinieneś zaaplikować jej płynną odżywkę multiskładnikową typu NPK.

REKLAMA

-Jeśli liście skręcają się, żółkną czy opadają, to być może doniczka stoi w zbyt suchym pokoju. Wtedy zraszaj liście rośliny i zapewnij wyższą wilgotność powietrza w pomieszczeniu.

Czytaj też: Zmiel i wrzuć do doniczki. Drzewko szczęścia przestanie gubić liście


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA