Wysyp to na deskę i wyprasuj. Żelazko będzie lśnić jak nowe

Wysyp to na deskę i wyprasuj
YouTube Screen | An Old School Home

Wysyp to na deskę i wyprasuj, a twoje żelazko ci podziękuje. Będzie lśnić jak nowe dzięki prostemu i skutecznemu trikowi. Wypróbuj i przekonaj się!

REKLAMA

Przypalone żelazko to częsty problem – ciężko jest pozbyć się plam z jego powierzchni. Dlatego przychodzimy z genialnym trikiem, który znacznie ułatwi nam czyszczenie tego sprzętu i dzięki temu będzie lśnić jak nowe. Trzeba sięgnąć po pewną przyprawę, którą na pewno każdy ma w swojej kuchni. Sprawdź.

Wysyp to na deskę i wyprasuj – twoje żelazko będzie jak nowe

Okazuje się, że wcale nie trzeba stosować chemicznych płynów czyszczących, by pozbyć się brzydkich, przypalonych plam z żelazka. Wystarczy, że sięgniesz po dobrze znaną każdemu przyprawę – chodzi o sól kuchenną. Jest bezpieczna w przypadku każdej tkaniny. Co trzeba zrobić? To proste!

REKLAMA

Wysyp grubszą warstwę soli kuchennej na desce albo stolnicy i rozgrzej żelazko do najwyższej temperatury. Prasuj warstwę soli bardzo powolnymi i dokładnymi, okrągłymi ruchami do momentu, aż zobaczysz, że żelazko jest czyste od przypaleń. Potem wyłącz żelazko i odczekaj, aż całkowicie wystygnie, następnie przetrzyj je zwilżoną gąbeczką. Możesz na koniec przetrzeć je dodatkowo sodą oczyszczoną i dopiero wtedy zmyć mokrą gąbką, by efekty były jeszcze lepsze.

REKLAMA

Udostępnij: